Lietuvos jūrų muziejaus renginiai jau tapo neatsiejama Jūros šventės tradicija.
– Jūrų muziejus stengiasi formuoti jūrinį šventės epicentrą, suteikdamas jai svorį, – pasitikdama artėjančią didžiausią uostamiesčio šventę, sako muziejaus direktorė Olga Žalienė.
Nuo liepos 24 d. Klaipėdoje, Danės skvere, bus eksponuojama paroda „Du kartus aplink pasaulį burlaiviu „Moshulu“, pasakojanti apie šešiolikmetį Vytautą Bagdanavičių, tarpukary buriniu laivu apiplaukusį Žemės rutulį. Lietuvos jūrininkai, siekdami tapti kvalifikuotais specialistais, studijavo užsienyje ir praktikavosi Suomijoje, Eriksono bendrovės burlaiviuose. Parodoje pristatomos Vytauto Bagdanavičiaus kelionių nuotraukos ir dienoraščio ištraukos, atskleidžiančios jūreivių gyvenimą burlaivių eros pabaigoje.
Liepos 22 dieną muziejus pasitiks didžiausią uostamiesčio šventę išskirtine paroda „Nyderlandų pėdsakai Klaipėdoje“, kuri į miesto istoriją žvelgia nauju rakursu ir kviečia pažinti reikšmingą, tačiau dažnai pamirštamą Klaipėdos ir Nyderlandų ryšį. Joje pristatoma tris šimtmečius trukusi olandų sąveika su Klaipėdos miestu – nuo pirmųjų jūrinių laivų statybos XVI a. pradžioje iki XVII a. prekybos suklestėjimo ir technologinių inovacijų.
24 dieną 15 val. muziejus ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija jūrinę bendruomenę kviečia į tradicinę Jūrininkų pagerbimo ceremonijoje ,,Jūrą Lietuvai atvėrusiems“ Smiltynėje, prie Albatroso paminklo. Čia kils Lietuvos Respublikos, Klaipėdos ir Kopgalio vėliavos, bus apdovanoti nusipelnę jūros ir uosto darbuotojai.
Liepos 25 dieną Jūros šventę atidarys ir vainikuos ją neatsiejama jos dalimi, gyva marinistine tradicija tapęs jau 14-asis Tradicinių ir istorinių laivų paradas ,,Dangės flotilė“. ,,Dangės flotilė“ reprezentuoja jūrinę kultūrą ir tradicijas, supažindina miestiečius ir šventės svečius su istoriniais laivais: kurėnais, venterinėmis valtimis, vikingų laivais, senovinėmis jachtomis, kitomis burvaltėmis.
Renginys kvies į kelionę laiku – į Klaipėdą, kaip karališkąjį Prūsijos uostą, kurio istoriją į miestą atplukdys 15 tradicinių medinių laivų – kurėnų, venterinių valčių, vytinių, reisinė, kitų burvalčių. „Dangės flotilė“ taps gyvu istoriniu pasakojimu ir pristatys epizodus, kurie formavo jūrinį miestą, aktualizuos sąsajas su Prūsijos istorija. Pagrindinė flotilės dedikacija yra skirta 500 metų Prūsijos hercogystės įkūrimo sukakčiai.
Laivų sutiktuvių renginys – liepos 25 d. 20.00 val. Danės upė taps laiko upe. Upe, kuria į miestą įplauks tradiciniai istoriniai laivai, o jų deniuose atgims teatralizuoti istorijos, formavusios jūrinę Klaipėdą: pamatysime ir karalienę Luizę ir Albrechtą Brandenburgietį – pirmąjį pasaulietinį Prūsijos kunigaikštį. Šias iškilais XVI amžiaus figūras įkūnys Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai. Dangės flotilę komentuos ir istorines sąsajas atskleis Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė ir jos kurso draugas istorikas prof. Alfredas Bumblauskas. Krantinėje veiks pažinimo erdvė „Klaipėda – karališkas Prūsijos uostas“, bus eksponuojama paroda „Nyderlandų pėdsakai Klaipėdoje“, o muziejaus edukatoriai ves užsiėmimus.
Liepos 26 dieną 23 val. laukia ypatingas reginys – laivų paradas „Nakties burės“ tarp Biržos ir Pilies tiltų. Dangės flotilė miestą paliks ankstų sekmadienio rytą.
Liepos 26 dieną 20 val. laive-muziejuje M52 ,,Sūduvis“ rengiama teatralizuota garso ekskursija „Jūros saga“, kurią galima stebėti nuo krantinės, kurios herojus įkūnys Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai. Laivo erdvėse skambės buvusios šio laivo pasakojimai apie tarnybą Lietuvos karinių jūrų pajėgų priešmininiame laive M52 „Sūduvis“. Pats laivas, kaip personažas, kvies pažinti savo praeitį – nuo tarnybos Vokietijoje iki atvykimo į Lietuvą.
Alfonso Mažūno nuotr., Vykinto Laukevičiaus ir Lietuvos Tradicinių ir Istorinių Laivų Asociacija TILA nuotr.

Gražios dienos/ Regards