Linijos
Etnografijos rinkinys

Pirmieji rinkinio eksponatai, susiję su žvejyba XX a. pirmoje pusėje, į kuriamą jūrų muziejų atkeliavo 1972–1973 metais. Etnografijos rinkinys kryptingai pradėtas kaupti 1975 metais, kai buvo nuspręsta buvusiame Kopgalio kaime įkurti etnografinę žvejo sodybą. Kadangi Nidoje jau buvo Kuršių nerijos etnografinė žvejo sodyba, buvo priimtas sprendimas Kopgalyje pastatyti pajūrio žvejo sodybą pagal nykstančių Šventosios ir Būtingės apylinkių sodybų  atlikus tyrimus. 1975–1976 m. į šias apylinkes muziejaus darbuotojai vyko rinkti eksponatų, kaupti senųjų žvejų pasakojimus. Muziejaus archyve yra Aloyzo Každailio ir Edmundo Mačiulaičio užrašai, kuriuose fiksuoti šių trumpų ekspedicijų rezultatai. Įsigyti unikalūs išlikę žvejybos ir buities rakandai: tinklai, ūdos, krepšiai „kiocės“ ir kt. 1988 m. rinkinys papildytas garsaus Rusnės laivadirbio Jono Gižo darbo įrankiais. Vėlesniais metais rinkinys būdavo pildomas dažniausiai Klaipėdos rajono žemaitiška medžiaga (audiniai, darbo įrankiai).

Etnografijos rinkinyje šiuo metu yra apie 400 eksponatų. Eksponuojama apie 100 eksponatų, paskolinta Gargždų muziejui 11 eksponatų. Suskaitmeninta ir pateikta LIMIS viešai prieigai 30 eksponatų.
Pajūrio žvejo etnografinės sodybos ekspozicijoje, naudojant rinkinio eksponatus, parengtas infoterminalas „Kuršių marių ir Baltijos pakrantės žvejai XIX–XX a.“, audiogidas.
2008 m. buvo išleistas leidinys: Lietuvos pajūrio ir pamario žvejų kultūra=The Culture of the Fishermen of the Lithuanian Seaside and Lagoon Area: iš Lietuvos jūrų muziejaus rinkinių / [sudarytojas Dainius Elertas].– [Klaipėda: Lietuvos jūrų muziejus, 2008]: ([Klaipėda]: S.Jokužio l-kla-sp.) – 79 p.; – Tiražas [1000] egz.

Suskaitmeninti etnografijos eksponatai.

Trikampėliai
Galerija